چین 108 مورد مرگ را در استان هوبی به دلیل محاسبه اشتباه حذف کرد


نمایی از ووهان ککینگ در شهر ووهان، استان هوبی در مرکز چین. ستاد کنترل اپیدمی اواخر روز دوشنبه اعلام کرد که ووهان در استان هوبی مرکز چین، تبدیل سه سایت موجود از جمله یک سالن ورزشی و یک مرکز نمایشگاهی را به بیمارستان برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونای جدید (2019-nCoV) آغاز کرده است.

گتی ایماژ

پکن – کمیسیون بهداشت چین روز جمعه اعلام کرد که به دلیل دوبرابر شمارش در استان هوبی، مرکز شیوع جهانی ویروس کرونا، 108 مورد از مجموع قربانیان را حذف کرده است.

این کمیسیون در گزارش آنلاین روزانه خود به زبان چینی اعلام کرد این ویروس که باعث ذات الریه می شود، تا اواخر روز پنجشنبه در مجموع 1380 نفر را در سرزمین اصلی چین کشته است.

بر اساس ترجمه CNBC، در پرانتز پس از تعداد کشته‌ها، این بیانیه افزود: به دلیل تکرار آماری از استان هوبی، 108 مورد از بین رفته است.

کمیسیون بهداشت ملی تا روز چهارشنبه 1367 مورد مرگ و میر تجمعی را گزارش کرد، پس از آن که هوبی در آن روز 242 مورد مرگ و میر اضافی بر اثر این ویروس را گزارش کرد.

گزارش روز جمعه دومین روز متوالی است که داده های استانی رقم ملی را به طور جدی تغییر داده است. و این شک بسیاری را در مورد صحت داده ها افزایش می دهد. یک مقام ارشد دولت روز پنجشنبه به سی‌ان‌بی‌سی گفت که کاخ سفید «واقعاً به اطلاعاتی که از چین منتشر می‌شود» در مورد تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا اعتماد ندارد.

رسمی است: ایالات متحده واقعاً به اطلاعات ویروس چین اعتماد ندارد

اوایل صبح پنجشنبه، کمیسیون بهداشت هوبی گزارش داد که تعداد موارد تایید شده جدید در استان با حدود 60 میلیون نفر از 1638 در روز سه شنبه به 14840 در روز چهارشنبه 9 برابر شده است.

این افزایش در نتیجه افزودن دسته جدید موارد “تشخیص شده بالینی” به تعداد موارد تایید شده توسط هوبی بود. بر اساس ترجمه CNBC از متن چینی، کمیسیون در بیانیه ای آنلاین گفت، تعیین جدید بخشی از تلاشی است تا بیماران بیشتری بتوانند همان سطح درمان را دریافت کنند.

تقریباً 90٪ یا 13332 از این موارد تازه تأیید شده در دسته “تشخیص بالینی” قرار می گیرند. این کمیسیون به اقدامات آزمایشی شماره 5 طرح ملی کنترل ویروس اشاره کرد، که خاطرنشان کرد که فقط برای استان هوبی، موارد بالینی تشخیص داده شده شامل موارد مشکوکی است که اسکن‌های پرتویی نشانه‌هایی از ذات‌الریه را نشان می‌دهند.

اقدامات آزمایشی هفته گذشته اعلام شد و مشخص نیست که چرا هوبی به طور ناگهانی تصمیم به اجرای آنها در روز پنجشنبه گرفت. آمار روزانه منتشر شده در روز جمعه 4823 مورد جدید تایید شده را نشان داد که از این تعداد 3095 مورد در دسته بندی بالینی تشخیص داده شده قرار می گیرند.

پکن رهبری استان را تکان داد

با این حال، انحرافات در اعداد هوبی در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر فشار بیش از حد کادر پزشکی محلی، امکانات ناکافی مراقبت‌های بهداشتی و تغییرات در دولت منطقه رخ می‌دهد.

روز سه شنبه، معاون کمیسیون ملی بهداشت، وانگ هشنگ، دبیر حزب و مدیر کمیسیون بهداشت استان هوبی شد.

رسانه های دولتی چین گزارش دادند که شی جین پینگ، رئیس جمهور چین روز چهارشنبه خواستار تلاش های قاطع همه سطوح دولت برای غلبه بر شیوع این ویروس شد. وی این را در نشست کمیته دائمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین (CPC) بیان کرد.

تغییرات سیاسی جدید اواخر صبح پنجشنبه اعلام شد. مقامات گفتند که شهردار شانگهای یینگ یون جایگزین جیانگ چائولیان به عنوان دبیر حزب استان هوبی خواهد شد و وانگ ژونگلین، دبیر حزب جینان، مرکز استان شاندونگ، جایگزین ما گوئوکیان به عنوان دبیر حزب شهرداری ووهان خواهد شد.

مقامات WHO روز پنجشنبه گفتند که افزایش موارد تایید شده در چین نباید به عنوان یک “جهش ناگهانی” توصیف شود. اوایل این هفته نیز این سازمان اعلام کرد که تغییر تعریف پرونده ها طبیعی است.

برکلی لاولیس جونیور و ویلیام فویر از CNBC در این گزارش مشارکت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید