سود RBS از انتظارات برای تغییر نام به NatWest پیشی گرفت


مدیر ارشد مالی بانک می گوید سال سوم سود برای RBS

رویال بانک اسکاتلندروز جمعه، آلیسون رز، مدیر اجرایی جدید، استراتژی جدیدی را برای این بانک تحت حمایت مالیات دهندگان، از جمله کاهش بنیادی بانک سرمایه گذاری زیان ده آن و تغییر نام شرکت NatWest، معرفی کرد.

رز، اولین زنی که ریاست یکی از بزرگترین بانک های بریتانیا را بر عهده گرفت، امیدوار است که تغییر نام تجاری به تغییر تصویر وام دهنده از کمک مالی 45 میلیارد پوندی آن به مالیات دهندگان در طول بحران مالی 2008 کمک کند.

این استراتژی شامل برنامه‌هایی برای نصف کردن دارایی‌های موزون ریسک بانک سرمایه‌گذاری NatWest Markets به 20 میلیارد پوند (26.10 میلیارد دلار) و تعدادی از اهداف سبز، مانند نصف کردن میزان ریسک مالی بانک تا سال 2030 است.

این وام دهنده سود قبل از مالیات را 4.2 میلیارد پوند برای سال 2019 گزارش کرد که 24 درصد نسبت به سال 2018 و بالاتر از انتظارات تحلیلگران بود.

این سومین سال متوالی است که این بانک پس از سال ها ضرر و رسوایی سنگین شروع به چرخش می کند.

زنی از مقابل دفتر مرکزی بانک سلطنتی اسکاتلند در شهر لندن عبور می کند.

جانی گرین – تصاویر PA | تصاویر PA | گتی ایماژ

با این حال، نتایج با ضرر 121 میلیون پوندی NatWest Markets و 900 میلیون پوندی که قبلاً اعلام شده بود برای جبران بیمه نامه اعتباری نادرست فروخته شده، که بخشی از یک رسوایی گسترده تر در صنعت است، خدشه دار شد.

رز در بیانیه ای گفت: «امروز عصر جدیدی را رقم می زند زیرا ما به روز رسانی برنامه های خود و هدف جدیدی را برای بانک ارائه می دهیم که به ما کمک می کند تا به کسب و کاری پایدارتر تبدیل شویم و نتایج بهتری را برای مشتریان و سهامداران خود ارائه کنیم.

کتی موری، مدیر مالی RBS، در صحبت با Jumanna Berceche از CNBC، نتایج را “راحت” خواند، اما گفت که “سر و صدای زیادی با چیزهایی مانند بازیافت ارز” در اعداد ما وجود دارد.

برش های بیشتر

تحلیلگران گفتند که سود سه ماهه چهارم بانک به میزان 8p احتمالاً سرمایه گذاران را ناامید می کند، زیرا RBS تصمیم گرفت بخش عمده ای از سرمایه مازاد خود را حفظ کند.

جو دیکرسون، تحلیلگر Jefferies، گفت: “ما فکر می کنیم سرمایه گذاران از افزایش سرمایه ناامید خواهند شد.” و افزود که RBS می تواند برای بازخرید سهام دولتی در هر فروش پس از بودجه در 11 مارس آماده شود.

این سود معادل یک میلیارد پوند پرداخت به سرمایه گذاران است که شامل 600 میلیون پوند به مالیات دهندگان می شود. مجموع مبالغی که طی دو سال به دولت بریتانیا بازگردانده شده است 2.6 میلیارد پوند است.

این بانک اعلام کرد که قصد دارد بافر سرمایه اصلی خود را در «میان مدت تا بلندمدت» به 13 تا 14 درصد کاهش دهد که از 16.2 درصد در سال 2019 کاهش یافته است.

این بانک همچنین اعلام کرد که پس از رسیدن به 9.4 درصد در سال 2019، در نظر دارد بازدهی بین 9 تا 11 درصد در مدت مشابه داشته باشد.

علیرغم کاهش‌های عمده برنامه‌ریزی شده برای NatWest Markets، این گروه به صراحت اعلام کرد که سرعت کاهش هزینه‌های کلی را از 307 میلیون پوند در سال 2019 به 250 میلیون پوند در سال جاری کاهش خواهد داد.

با این حال، پس از کاهش 3000 نفری این گروه در سال 2019، احتمالاً منجر به کاهش مشاغل بیشتر خواهد شد.

RBS تأیید کرده است که مارک بیلی، رئیس بانک دیجیتال نوپای Bo، نقش خود را با تأثیر فوری در میان نگرانی های سرمایه گذاران در مورد دوام تجاری این سرمایه گذاری کنار گذاشته است.

ماریک فلامنت، رئیس برند دیجیتال Mettle، جایگزین بیلی خواهد شد که هر دو تجارت را رهبری خواهد کرد.

– مت کلینچ از CNBC در این مقاله مشارکت داشت.

دیدگاهتان را بنویسید