WHO در حال بررسی 1716 کارمند پزشکی در چین است که به ویروس کرونا مبتلا شده اند


پرستاری با لباس محافظ در 8 فوریه 2020 به بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش انزوا در بیمارستان ژونگنان دانشگاه ووهان غذا می‌دهد.

چاینا دیلی از طریق رویترز

مقامات سازمان بهداشت جهانی روز جمعه گفتند که مقامات بهداشت جهانی در حال همکاری با مقامات چینی هستند تا مشخص کنند که چه زمانی 1716 کارمند بهداشتی در این کشور به ویروس کووید-19 مبتلا شده اند.

دکتر مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت، در یک کنفرانس خبری در مقر این سازمان در ژنو گفت که به نظر می رسد عفونت در میان کارکنان بهداشتی در اواسط ژانویه به اوج خود رسیده است و از آن زمان به سرعت کاهش یافته است. “این ممکن است نشان دهنده افزایش سطح آموزش، افزایش سطح حفاظت و افزایش سطح آگاهی باشد.”

رایان گفت که مقامات همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که آیا کارکنان مراقبت های بهداشتی به طور ناآگاهانه در یک محیط بالینی در معرض ویروس قرار گرفته اند و آیا در آن زمان از لباس های محافظ استفاده می کردند یا خیر. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیریم و این کار را با مقامات چین انجام خواهیم داد.»

کرونا چقدر مسری است

کمیسیون ملی بهداشت چین روز گذشته اعلام کرد که 1716 کارمند پزشکی در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که شش نفر از آنها جان خود را از دست داده اند. این اولین باری بود که چین ارقام مربوط به پرسنل پزشکی آلوده را منتشر می کرد.

دکتر سیلو بریاند، رئیس سازمان جهانی بهداشت جهانی برای بیماری‌های عفونی، به خبرنگاران گفت که کارکنان بهداشتی ممکن است در زمان شیوع بیماری خسته شده باشند و به دلیل خستگی بیش از حد اقدامات حفاظتی کافی را انجام نداده باشند. او گفت که چین کارکنان پزشکی را از چندین منطقه برای حمایت از این کارگران اعزام کرده است.

بعداً روز جمعه، دکتر نانسی مسگنیر، مدیر مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی CDC، طی یک کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت که گزارش از چین در مورد ابتلای کارکنان مراقبت های بهداشتی “نگران کننده” است. او گفت در حال حاضر هیچ کارمند مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده وجود ندارد که به این ویروس مبتلا شده باشد.

سازمان جهانی بهداشت از تامین کنندگان تجهیزات حفاظتی می خواهد که ارسال تجهیزات به مناطقی که بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند را در اولویت قرار دهند.

هفته گذشته، WHO اعلام کرد که تجهیزات پزشکی مانند ماسک، دستکش، روپوش و آزمایش‌های تشخیصی را به سراسر جهان ارسال کرده است. از انباشت وسایل حفاظتی جلوگیری می کند و می گوید که تعداد محدودی از اقلام باید برای مناطقی که بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند ذخیره شود. مقامات سازمان جهانی بهداشت گفتند که قیمت تجهیزات حفاظتی افزایش یافته و در دسترس بودن کاهش یافته است.

رایان هفته گذشته گفت که می تواند بر سایر اپیدمی های طولانی مدت مانند ابولا “اثر مخرب” داشته باشد.

مقامات بهداشت جهانی روز پنجشنبه گفتند که در حال تلاش برای تعیین میزان شیوع ویروس جدید هستند، زیرا مقامات چینی پس از تغییر روش شمارش عفونت‌های تایید شده، افزایش موارد جدید را گزارش کردند.

“کوه یخ چقدر بزرگ است؟” رایان گفت. “ما می دانیم و همه می دانیم که در سطحی در جوامع سرایت وجود دارد. همه ما این خوشه ها را دیده ایم، همه ما این رویدادهای ابر انتشار را دیده ایم.»

تا صبح جمعه، ویروس شبه آنفولانزا حداقل 1380 نفر را کشته و بیش از 64000 نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است.

مقامات بهداشت جهانی گفتند که این بیماری تنفسی می تواند از طریق تماس فرد به فرد، از طریق قطرات منتقل شده از طریق عطسه و سرفه و از طریق میکروب های باقی مانده بر روی اجسام بی جان سرایت کند. به گفته آنها، ویروس کرونا در حدود 80 درصد بیماران علائم خفیف سرماخوردگی را ایجاد می کند. حدود 15 درصد از افراد آلوده به این ویروس دچار ذات الریه می شوند که 3 تا 5 درصد از کل بیماران به مراقبت های ویژه نیاز دارند.

رایان روز پنجشنبه گفت که مقامات در حال کار برای تعیین میزبان طبیعی ویروس هستند. در اوایل این هفته، مقامات WHO گفتند که ویروس که در بازار غذاهای دریایی در ووهان ظاهر شد، احتمالاً از خفاش‌ها سرچشمه می‌گیرد و سپس قبل از آلوده کردن انسان‌ها به یک “میزبان واسط” پریده است.

در اینجا چگونگی تأثیر ویروس کرونا بر عرضه و تقاضای جهانی است

دیدگاهتان را بنویسید