AstraZeneca: ویروس کرونا “بسیار مسری” است اما ما بر همه گیری غلبه خواهیم کرد


مردی در محله چینی ها به دنبال شیوع ویروس کرونای جدید در شیکاگو، ایلینوی، در 30 ژانویه 2020، ماسک می پوشد.

کمیل کشاچینسکی | رویترز

مدیر عامل ارشد یک شرکت داروسازی به CNBC گفت: نوع جدید ویروس کرونا که یک اپیدمی مرگبار در چین ایجاد کرده است، “بسیار مسری تر” از آنفولانزا است.

پاسکال ساریوت، مدیر عامل AstraZeneca، روز جمعه در گفتگو با جولیانا تاتلبام از CNBC گفت این ویروس که رسما COVID-19 نام دارد، یک عفونت بسیار مسری است.

او گفت: «همه ما آموخته‌ایم که این ویروس کشنده‌تر از ویروس آنفولانزا است، اما بسیار مسری‌تر است، این ویروس بسیار مسری است. من نمی گویم کاملا تحت کنترل است، اما امیدوارم در چند ماه آینده شاهد کنترل آن باشیم.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، حداقل 19 میلیون نفر در ایالات متحده در این فصل به آنفولانزا مبتلا شده اند که منجر به مرگ 10000 نفر و بستری شدن 180000 نفر در بیمارستان شده است.

با وجود نرخ بالای ابتلا به کووید-19، ساریوت به CNBC گفت که خوشبین است که مقامات چینی قادر به مهار ویروس هستند و خاطرنشان کرد که حدود یک دهه “ما بر شیوع H1N1 – همچنین به عنوان آنفولانزای خوکی” غلبه کردیم. پیش.

“دولت چین واقعاً منابع زیادی را متعهد شده است، تلاش زیادی برای کنترل بیماری تا آنجا که ممکن است در کشور انجام داده است، در حال حاضر کارهای زیادی برای کنترل سفر برای جلوگیری از انتشار بیماری از مردم به مردم انجام شده است.” ” او گفت. توضیح داد.

“در منطقه هوبی، ووهان واقعا تحت کنترل است. این تلاش ها باید در طول زمان تاثیر داشته باشند، و بنابراین ما معتقدیم که بر این همه گیری غلبه خواهیم کرد.”

ویروس کرونا

AstraZeneca در راهنمای تمام سال خود برای سال 2020 گفت که انتظار دارد “تاثیر نامطلوب چین تا چند ماه از شیوع جدید ویروس کرونا ادامه یابد.”

بسته به تأثیر همه‌گیری کووید-19، انتظار می‌رود کل درآمد با درصد تک رقمی تا دو رقمی پایین افزایش یابد و انتظار می‌رود درآمد پایه هر سهم با درصد متوسط ​​تا بالای نوجوانان افزایش یابد. “شرکت گفت. این غول در گزارش درآمد خود در روز جمعه اعلام کرد و اشاره کرد که به‌روزرسانی نتایج سه ماهه اول امسال خود را ارائه خواهد کرد.

محققان قبلاً هشدار داده اند که COVID-19 ممکن است مسری تر از آنچه شواهد فعلی نشان می دهد باشد.

در پایان ژانویه، WHO تخمین زد که نسبت R به صفر این ویروس بین 1.4 تا 2.5 است. رتبه R صفر یا R0 1 به این معنی است که افراد متوسط ​​آلوده به ویروس آن را به یک فرد دیگر منتقل می کنند.

انتظار می‌رود اگر در طول رویدادی مانند همه‌گیری که در حال حاضر در چین رخ می‌دهد، مقدار R صفر بالای 1 به این بیماری اختصاص داده شود، شیوع ادامه خواهد داشت.

تحقیقات منتشر شده در ماه گذشته تخمین زد که R صفر برای COVID-19 حدود 2.2 است، به این معنی که هر بیمار حداقل دو نفر را مبتلا می کند – که باعث می شود ویروس کرونا مسری تر از آنفولانزای فصلی باشد.

در همین حال، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه لنکستر در انگلیس در ژانویه پیشنهاد کرد که کروناویروس می‌تواند دارای R صفر 3.1 باشد، در حالی که دانشمندان چینی می‌گویند می‌تواند حتی بالاتر باشد.

آنها در مقاله ای که ماه گذشته منتشر شد، گفتند: ما میانگین R0 را بین 3.30 تا 5.47 برآورد کردیم.

رقابت برای ساخت واکسن

محققان در سراسر جهان در حال رقابت برای تولید واکسنی علیه سویه جدیدی از ویروس کرونا هستند که رسماً COVID-19 نامیده می شود، که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک “تهدید جدی” اعلام شده و تاکنون بیش از 60000 نفر را مبتلا کرده است. در سراسر جهان.

چندین شرکت داروسازی از جمله Vir Biotechnology، Moderna و Inovio Pharmaceuticals پیشنهاد کرده‌اند که در حال کار بر روی واکسنی علیه ویروس هستند که اولین بار در شهر ووهان چین در 31 دسامبر گزارش شد.

با وجود تلاش‌های جهانی برای تولید واکسن، کارشناسان پزشکی هشدار می‌دهند که ممکن است مدتی طول بکشد تا واکسن برای استفاده عمومی تایید شود.

یک نماینده سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: سویه جدید کروناویروس باعث علائم خفیف سرماخوردگی در حدود 80 درصد بیماران می شود. او گفت که حدود 15 درصد از مبتلایان به کووید-19 بر اثر ذات الریه جان خود را از دست دادند، در حالی که 3 تا 5 درصد از همه بیماران به مراقبت های ویژه نیاز داشتند.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز جمعه از 13 فوریه 121 مرگ و 5090 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در سرزمین اصلی گزارش داد.

مقامات استان هوبی که کانون بحران در چین است، روز جمعه اعلام کردند که تاکنون 51 هزار و 986 نفر در این منطقه به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

– برکلی لاولیس جونیور از CNBC و جسیکا بورسینسکی در این مقاله مشارکت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید