یوفا منچسترسیتی را 2 فصل از حضور در لیگ قهرمانان اروپا محروم کرد


ریاض محرز بازیکن منچستر سیتی در جریان بازی لیگ برتر بین منچسترسیتی و هادرزفیلد تاون در ورزشگاه اتحاد در 19 آگوست 2018 در منچستر، انگلستان.

مایکل ریگان/گتی ایماژ

اتحادیه اتحادیه های فوتبال اروپا (یوفا) روز جمعه اعلام کرد که منچسترسیتی را به دلیل “نقض جدی” قوانین مالی برای دو فصل از حضور در رقابت های اروپایی محروم کرده است.

این باشگاه که قهرمان سال گذشته لیگ برتر انگلیس بود نیز از سوی یوفا 30 میلیون یورو (33 میلیون دلار) جریمه شد. این سازمان اعلام کرد که باشگاه مرتکب «نقض جدی» قوانین جواز بازی و فیرپلی مالی یوفا شده است، از جمله «افزایش درآمد اسپانسر در حساب‌های خود» در یک دوره پنج ساله.

منچسترسیتی که با نام منچستر سیتی نیز شناخته می شود، حق درخواست تجدید نظر در مورد محرومیت را دارد.

باشگاه منچستر سیتی در بیانیه ای اعلام کرد: منچستر سیتی از اعلام امروز اتاق داوران یوفا ناامید است اما تعجب نمی کند.

باشگاه همچنین در بیانیه‌ای از روند تحقیقات یوفا انتقاد کرد و گفت که این روند “نقص و ردیابی مداوم” است، بنابراین “در نتیجه شکی وجود ندارد”.

حکم یوفا به من سیتی اجازه بازی در تورنمنت های اروپایی تا فصل 2022-2023 را نمی دهد. این باشگاه در حال حاضر در لیگ قهرمانان اروپا که معتبرترین تورنمنت در فوتبال حرفه ای است و تنها پس از جام جهانی دوم است، شرکت می کند.

تحلیلگر می گوید: ثروتمندان در فوتبال ثروتمندتر می شوند

طبق برآورد فوربس در سال 2019، من سیتی با 2.7 میلیارد دلار پنجمین تیم با ارزش فوتبال جهان است. این باشگاه متعلق به گروه فوتبال سیتی است، شرکت هلدینگ گروه ابوظبی یونایتد، که یک شرکت سهامی خصوصی متعلق به شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون نخست وزیر امارات متحده عربی و یکی از اعضای ابوظبی است. خانواده سلطنتی.

شیخ منصور که دارایی او 22 میلیارد دلار تخمین زده می شود، برادر ناتنی خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس جمهور امارات است.

منصور در سال 2008 من سیتی را به قیمت 210 میلیون پوند – یا حدود 273 میلیون دلار با نرخ فعلی ارز خریداری کرد. طبق گزارش گاردین، منصور در مجموع بیش از 1.7 میلیارد دلار در این باشگاه سرمایه گذاری کرده است.

منچسترسیتی همواره یکی از پولسازترین باشگاه‌های انگلستان بوده است که صدها میلیون دلار برای ساخت فهرستی از بازیکنان فوق‌ستاره سرمایه‌گذاری کرده است. طبق گزارش beIN Sports، پپ گواردیولا، سرمربی سیتی نیز با قراردادی به ارزش 25 میلیون دلار در سال، پردرآمدترین مربی جهان است.

گروه فوتبال سیتی در ماه نوامبر 10 درصد از سهام خود را به شرکت سرمایه گذاری خصوصی ایالات متحده Silver Lake فروخت که به گزارش بی بی سی، شرکت هلدینگ منصور 4.8 میلیارد دلار ارزش داشت.

دیدگاهتان را بنویسید