گوگل قصد دارد کسب و کار ابری خود را بازسازی کند و برخی از نقش ها را حذف کند


توماس کوریان، رئیس آینده Google Cloud و رئیس سابق توسعه محصول در Oracle، در کنفرانس OpenWorld Oracle در سانفرانسیسکو در 24 سپتامبر 2013 سخنرانی می کند.

دیوید پل موریس | بلومبرگ | گتی ایماژ

یکی از سخنگویان گوگل به CNBC تایید کرد که گوگل در حال تغییر ساختار داخلی گروه Cloud خود است که شاهد حذف برخی از نقش ها خواهد بود.

داو جونز اولین کسی بود که این داستان را گزارش کرد.

سخنگوی این شرکت روز جمعه در ایمیلی به CNBC گفت: «ما اخیراً تغییرات سازمانی را در چندین تیم اعلام کردیم که بازار، مشارکت و تعامل ما با مشتریان را در تمام صنایع در سراسر جهان بهبود می بخشد. ما تصمیم دشوار اما ضروری را اتخاذ کرده ایم تا به تعداد کمی از کارکنان اطلاع دهیم که نقش آنها حذف خواهد شد.”

این تغییر ساختار زمانی انجام می شود که توماس کوریان، مدیرعامل آن برای یک سال در راس کار است. او در این مدت تغییرات زیادی ایجاد کرده است، عمدتاً افزایش کارکنانی که او و ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت در چند فصل گذشته درباره آن لاف زده‌اند.

به گفته یکی از افراد نزدیک به شرکت، تغییر ساختار در درجه اول برای هدایت توجه به بازارهای بین المللی است و کمتر از 50 کارمند را تحت تأثیر قرار می دهد. این شرکت در مورد تعداد کارمندانی که تحت تأثیر قرار می‌گیرند یا کدام حوزه‌های کسب‌وکار ابری تحت تأثیر قرار می‌گیرند، اظهار نظری نمی‌کند، فقط می‌گوید که با «تیم‌های تحرک» داخلی برای یافتن نقش‌های جدید کارکنان در شرکت کار می‌کند.

مصاحبه کامل CNBC با توماس کوریان، مدیر عامل Google Cloud را تماشا کنید

سخنگو گفت: «ما از تمام دستاوردهای آنها و تعهدشان به Google Cloud سپاسگزاریم.

کوریان استراتژی شرکت را در این هفته تشریح کرد که شامل تمرکز بر پنج صنعت بود: خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی، خدمات مالی، رسانه و سرگرمی، و تولید.

الفبا برای اولین بار در گزارش درآمد سه ماهه چهارم خود، اعداد درآمدی Cloud را منتشر کرد. کسب و کار ابری گوگل در سال مالی 2019 درآمدی معادل 8.92 میلیارد دلار داشته است که از 5.84 میلیارد دلار در سال 2018 افزایش یافته است و این شرکت ادعا می کند درآمد سالانه 10 میلیارد دلاری دارد.

اگرچه این رشد چشمگیر است، آمازون سال گذشته، خدمات وب بیش از 35 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد و تحلیلگرانی از جمله Synergy و Gartner آن را در رتبه اول در سهم بازار قرار دادند. مایکروسافت همانطور که شماره 2 روشن می کند.

توماس کوریان از Google Cloud در مورد آینده رایانش ابری

دیدگاهتان را بنویسید