سنگاپور نسبت به کلاهبردارانی که ترس را طعمه خود می کنند هشدار می دهد


بازدیدکنندگان در تفرجگاه خلیج مارینا در سنگاپور در 26 ژانویه 2020 از ماسک های محافظ استفاده می کنند.

روسلان رحمان | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

دولت سنگاپور نسبت به کلاهبرداری هایی که تحت عنوان تحقیقات در مورد موارد تایید شده کروناویروس انجام شده است، هشدار می دهد، زیرا این ایالت-شهر به دنبال مهار گسترش ویروس مرگبار است.

بر اساس گزارش ها، کلاهبرداران از مردم خواسته اند تا جزئیات مالی را تحت عنوان “ردیابی تماس”، فرآیند شناسایی افرادی که در تماس نزدیک با بیماران مبتلا هستند، جویا شوند. افرادی که شناسایی شده اند از نظر علائم به دقت تحت نظر هستند و برای علائم عفونت آزمایش می شوند.

سنگاپور تیم هایی را تشکیل داده است تا با مردم تماس بگیرند و بفهمند که آیا کسی تماس فیزیکی طولانی مدت با بیماران کرونا داشته است یا خیر. این راهی برای محدود کردن شیوع عفونت است که باعث مرگ بیش از 1000 نفر در چین شده است.

تا ظهر پنجشنبه، سنگاپور 58 مورد شناخته شده از سویه ویروس کرونا را تأیید کرده است که جدیداً COVID-19 نامیده می شود. وزارت بهداشت اعلام کرد در حال حاضر 15 نفر ترخیص شده اند.

وزارت بهداشت سنگاپور هفته گذشته در یک پست فیس بوک اعلام کرد که هرگز در طول تماس ها جزئیات مالی را نمی خواهد.

وزارت بهداشت برای شناسایی افرادی که تماس نزدیک با موارد تایید شده کروناویروس جدید داشته اند، ردیابی تماس را انجام می دهد. لطفا توجه داشته باشید که ما در طول تماس خود هیچ گونه جزئیات مالی را نمی خواهیم.

پلیس ایالت شهر در پست دیگری در فیس بوک از این پیام حمایت کرد.

پلیس سنگاپور گفت: «هیچ سازمان دولتی اطلاعات شخصی یا انتقال پول را از طریق تلفن یا از طریق دستگاه‌های صوتی خودکار درخواست نمی‌کند».

حداقل یک بانک به کاربران در مورد کلاهبرداری احتمالی هشدار داده است. United Overseas Bank، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های سنگاپور، اخطاریه‌هایی را برای مشتریان خود ارسال کرد و هشدار داد: “مراقب ردیابی کلاهبردارانی باشید که خود را به وزارت بهداشت معرفی می‌کنند. UOB یا سازمان‌های دولتی هرگز اطلاعات بانکی شما را نمی‌پرسند.”

گونه جدید ویروس کرونا که در اواخر دسامبر سال گذشته ظاهر شد، گمان می‌رود که منشا آن شهر ووهان در مرکز چین باشد.

جمعه گذشته، سنگاپور ارزیابی خطر شیوع این بیماری را به دومین سطح هشدار بالا رساند، زیرا تعداد موارد تایید شده همچنان در حال افزایش روزانه بود.

این کشور آسیای جنوب شرقی – با 5.7 میلیون نفر جمعیت – یکی از بالاترین موارد ابتلا را در خارج از چین دارد.

یک مقام سنگاپور روز جمعه به CNBC گفت که کشور باید برای افزایش تعداد موارد تایید شده ویروس کرونا در هفته های آینده آماده باشد.

جانیل پوتوچیری، وزیر ارشد وزارت حمل و نقل و وزارت ارتباطات و اطلاعات سنگاپور گفت: “من فکر می کنم خیلی زود است که در مورد اوج صحبت کنیم. موارد روزانه در حال مشاهده هستند و باید منتظر موارد بیشتری در چند هفته آینده باشید.”

دیدگاهتان را بنویسید