رئیس جمهور آلمان معتقد است که سیاست “اول آمریکا” ترامپ در حال ایجاد جهانی بی ثبات است


رئیس جمهور آلمان فرانک والتر اشتاین مایر در افتتاحیه پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ در مونیخ، جنوب آلمان، 14 فوریه 2020 سخنرانی می کند.

کریستف استاش | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

مونیخ – رئیس جمهور آلمان کنفرانس سالانه امنیتی مونیخ را روز جمعه با انتقاد از سیاست خارجی «اول آمریکا» رئیس جمهور دونالد ترامپ آغاز کرد.

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان در سخنان افتتاحیه خود هشدار داد که ایالات متحده منافع خود را در اولویت قرار خواهد داد و به ضرر متحدانش خواهد بود.

او گفت: «نزدیک ترین متحد ما، ایالات متحده آمریکا، در دولت فعلی، مفهوم جامعه بین المللی را کنار گذاشته است. اشتاین مایر بدون نام بردن از ترامپ، اما با اشاره به شعار کمپین انتخاباتی خود که «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم»، افزود: «باز هم عالی، اما به قیمت همسایگان و شرکا».

ترامپ در داووس از رهبران جهان خواست

او گفت: «این گونه فکر کردن و عمل کردن به همه ما آسیب می رساند.

سخنرانی اشتاین مایر در پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ با حضور مارک اسپر، وزیر دفاع، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، سناتور لیندسی گراهام و نماینده آدام شیف، در میان مقامات دیگر برگزار شد که این بزرگترین هیئت آمریکایی است که در این مجمع شرکت می کند. .

بیشتر بخوانید: سلاح های هسته ای و 5G از جمله موضوعات امنیت ملی در کنفرانس امنیتی مونیخ

اشتاین مایر همچنین روسیه و چین را به افزایش خطر جهانی در تعقیب رقابت “قدرت های بزرگ” متهم کرد.

وی با بیان اینکه در این سناریو، امنیت یکی ناامنی دیگران است، افزود: رهبران اروپایی باید سیاست واحدی برای مقابله با تهدیدهای فزاینده روسیه و چین ایجاد کنند.

وزیر خارجه سابق آلمان همچنین بر اهمیت ناتو، قدرتمندترین اتحاد نظامی جهان که ترامپ اغلب آن را تحقیر کرده است، تاکید کرد.

در ماه دسامبر، ترامپ در نشست رهبران ناتو تکرار کرد که تعداد زیادی از اعضا هنوز به اندازه کافی پول نمی پردازند و تهدید کرد که حمایت نظامی آمریکا را کاهش خواهد داد مگر اینکه متحدان هزینه های خود را افزایش دهند.

ترامپ در نشستی در لندن، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را متهم کرد که به هدف مخارج 2 درصدی تولید ناخالص داخلی تعیین شده در نشست سال 2014 ناتو در ولز دست نیافته است.

بیشتر بخوانید: این واقعیت که هر کشور ناتو از نظر مالی به قوی ترین اتحاد نظامی جهان کمک می کند

بنابراین ما 4 می پردازیم[%] به 4.3٪ اگر آلمان 1 بپردازد[%] به 1.2٪ با حداکثر 1.2٪ از تولید ناخالص داخلی بسیار پایین تر. ترامپ در آن زمان گفت عادلانه نیست.

آلمان تنها یکی از 19 عضو ناتو است که از هدف 2 درصدی تولید ناخالص داخلی تعیین شده در اجلاس سال 2014 کوتاهی کرده است.

اشتاین مایر گفت آلمان باید به افزایش هزینه های دفاعی خود ادامه دهد، اما این نباید “پایان نهایی امنیت ما” باشد.

تصحیح: این مقاله به گونه ای تصحیح شده است که اسامی مقامات آمریکایی شرکت کننده در سخنرانی اشتاین مایر را منعکس کند.

دیدگاهتان را بنویسید