دو هفته آینده برای چین به دلیل شیوع ویروس کرونا بحرانی است


رئیس صندوق بین المللی پول: دو هفته آینده برای چین به دلیل شیوع ویروس کرونا بحرانی خواهد بود

کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول روز جمعه گفت که دو هفته آینده برای تعیین تأثیر اقتصادی ویروس کرونا بسیار مهم خواهد بود.

جورجیوا در کنفرانس امنیتی مونیخ به هادلی گمبل از سی‌ان‌بی‌سی گفت در آن زمان، کارخانه‌ها باید در چین بازگشایی شوند که «درکی بهتر از انعطاف‌پذیری چین و بر این اساس، گسترش آن به سایر نقاط جهان را فراهم می‌کند».

او گفت که صندوق بین‌المللی پول همچنین نحوه انتشار کووید-19 در خارج از چین را زیر نظر دارد و گفت: «در حال حاضر مشکل بزرگی نیست» اما اگر به «کشورهایی با سیستم مراقبت‌های بهداشتی ضعیف، مثلاً در آفریقا» سرایت کند، ممکن است تغییر کند. .

کمیسیون ملی بهداشت چین روز جمعه از مرگ 121 نفر دیگر در سراسر این کشور و 5090 مورد تایید شده جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

گفته می‌شود که ویروس شبه آنفولانزا تا عصر پنج‌شنبه در مجموع ۱۳۸۰ نفر را در سرزمین اصلی چین کشته است، پس از اینکه کمیسیون بهداشت اعلام کرد به دلیل دوبرابر شمارش در استان هوبی، مرکز شیوع بیماری، ۱۰۸ مورد از مجموع مرگ‌ها را حذف کرده است. شیوع جهانی.

جورجیوا نسبت به مقایسه کروناویروس جدید با شیوع جهانی سندرم حاد تنفسی شدید در اوایل دهه 2000 هشدار داد که صندوق بین‌المللی پول از آن به عنوان معیار استفاده کرد.

او توضیح داد که این سویه ویروس جدید، کووید-19، نه تنها با سارس متفاوت است، بلکه چین و اقتصاد جهانی نیز تغییر کرده اند. او خاطرنشان کرد: در اوایل دهه 2000، چین تنها 8 درصد از اقتصاد جهان را تشکیل می داد و اکنون 19 درصد از اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است.

او گفت: «بنابراین نفوذ چین، به ویژه در آسیا، و همچنین با سایر نقاط جهان، بسیار مهمتر است.

او افزود که اقتصاد جهانی در آن زمان “در واقع در وضعیت بسیار خوبی” قرار داشت، اما اکنون “کسل تر” است.

پزشکان آن را با شیوع سارس مقایسه کردند که دوره کمون دو تا هفت روزه داشت. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، در دوره 2002-2003، تقریبا 8098 مورد عفونت سارس و 774 مورد مرگ ثبت شده است. این بدان معناست که این ویروس از هر 10 نفر مبتلا، 1 نفر را می کشد.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول، در مجمع جهانی اقتصاد 2020 در داووس، سوئیس، در 21 ژانویه 2020.

جری میلر | CNBC

جورجیوا از چین برای برداشتن “دو گام بسیار مهم” در توجه دقیق به مناطق آسیب دیده از شیوع و افزایش نقدینگی اقتصاد این کشور و همچنین کاهش نرخ بهره و تحریک مناطق آسیب دیده برای حمایت از اقتصاد محلی تمجید کرد.

جورجیوا روز چهارشنبه در گفتگو با سارا آیزن از CNBC در “تماس نهایی” با ایوانکا ترامپ گفت که سناریوی پایه صندوق بین المللی پول برای تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد چین “رکود چشمگیر V شکل و یک بهبودی بسیار قابل توجه است.”

رکود آلمان؟

جورجیوا گفت که صندوق بین‌المللی پول همچنان رشد اقتصادی آلمان را در سال 2020 بیش از 1 درصد پیش‌بینی می‌کند، علی‌رغم اینکه ارقام سه‌ماهه چهارم منتشر شده در روز جمعه نشان‌دهنده رکود است. داده های اولیه رشد 0.4 درصدی را در سه ماه پایانی سال 2019 نشان می دهد، در مقایسه با 0.6 درصد در سه ماهه سوم.

او استدلال کرد که تصمیم آلمان برای مشارکت در قرارداد سبز اتحادیه اروپا، طرحی برای خنثی کردن بلوک از کربن تا سال 2050، می تواند شغل ایجاد کند و نوآوری را تحریک کند.

او همچنین گفت که ضعف یورو و «مساوی بودن سایر چیزها» باید ارزش صادرات آلمان را افزایش دهد و منتظر ماند تا ببیند آیا این امر «همه مشکلات دیگری» را که کشور تجربه می‌کند جبران می‌کند یا خیر.

او به سی‌ان‌بی‌سی در مونیخ گفت: «به یاد داشته باشیم که اگر کشوری در اروپا فضای مالی دارد، آن آلمان است.

جورجیوا ادامه داد که آلمان دارای پایه های قوی است و با وجود از دست دادن اعتماد به دلیل کاهش تولید، “نوآورانه” و دارای “نیروی کار منضبط” است.

او گفت: «اگرچه امروز ممکن است آسمان مونیخ خاکستری باشد، اما این بدان معنا نیست که آینده آلمان تاریک است.

رئیس صندوق بین المللی پول: آلمان کشوری در اروپاست که فضای مالی دارد

– سم مردیث از CNBC در این مقاله مشارکت داشت.

دیدگاهتان را بنویسید