حضور وزیر خارجه چین در کنفرانس امنیتی مونیخ در بحبوحه شیوع ویروس کرونا


وانگ یی وزیر خارجه چین در سال 2019.

مارک کاوزلاریچ | رویترز

مونیخ – وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، آخر هفته جاری به آلمان سفر خواهد کرد تا در کنار سایر مسائل امنیت ملی، درباره شیوع مرگبار ویروس کرونا گفتگو کند.

وانگ قرار است در کنفرانس سالانه امنیتی مونیخ که از جمعه آغاز می شود و تا یکشنبه ادامه دارد، سخنرانی کلیدی داشته باشد.

انتظار می‌رود که او درباره تلاش‌های پکن برای مهار ویروس شبه آنفولانزا که اکنون COVID-19 نامیده می‌شود، صحبت کند. این ویروس حداقل 1384 نفر را کشته و بیش از 64453 نفر را در سراسر جهان بیمار کرده است.

وبلاگ زنده CNBC در مورد ویروس کرونا را دنبال کنید

پس از شیوع مرگبار، وانگ اولین مقام عالی رتبه چینی بود که به خارج از کشور سفر کرد.

در حالی که بیشتر موارد تایید شده ویروس کرونا در سرزمین اصلی چین است، این ویروس در ژاپن، کره جنوبی، تایوان، تایلند، ویتنام، فیلیپین، هند، سنگاپور، نپال، هنگ کنگ، ماکائو، کامبوج، مالزی، سریلانکا نیز شناسایی شده است. ، ایتالیا، فرانسه، آلمان، روسیه، اسپانیا، بلژیک، فنلاند، سوئد، استرالیا، کانادا، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا.

سفر وانگ به مونیخ در حالی انجام می‌شود که خودروسازان آلمانی برای کاهش تولید و فروش به دلیل شیوع ویروس کرونا آماده می‌شوند.

خودروها، اصلی‌ترین کالای صادراتی کشور، تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، زیرا بسیاری از خودروسازان آلمانی کارخانه‌های خودروسازی متعددی را در سراسر چین راه‌اندازی کرده‌اند.

سفر او همچنین در حالی انجام می شود که مقامات کاخ سفید نسبت به اطلاعاتی که از چین در مورد ویروس کرونا منتشر می شود، تردید دارند. محققان نسبت به اینکه آمار رسمی از چین نشان دهنده میزان مسری بودن این ویروس واقعاً شک دارند.

یک مقام ارشد دولت به CNBC گفت: چین همچنین به رد پیشنهادهای کمک آمریکا ادامه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید