تولید ناخالص داخلی منطقه یورو همانطور که انتظار می رود در سه ماهه چهارم کاهش می یابد، اما اشتغال بر اجماع پیشی می گیرد


یکی از کارکنان آئودی در کارخانه فولکس واگن در اینگولشتات آلمان، بازرسی نهایی تعدادی از خودروهای آئودی A3 را انجام می دهد.

الکساندر هاسنشتاین | اخبار گتی ایماژ | گتی ایماژ

برآوردهای رسمی روز جمعه نشان داد که رشد اقتصادی منطقه یورو همانطور که انتظار می رفت در سه ماه پایانی سال 2019 کاهش یافت زیرا تولید ناخالص داخلی فرانسه و ایتالیا نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافت، اما رشد اشتغال بیش از حد انتظار افزایش یافت.

یورواستات، دفتر آمار اتحادیه اروپا، گفت که تولید ناخالص داخلی در 19 کشوری که از یورو استفاده می کنند، بین اکتبر تا دسامبر 0.1 درصد در مقایسه با مدت مشابه در 31 ژانویه افزایش یافته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0.9 درصد افزایش یافته است سال – بازنگری رو به پایین از رشد 1.0 درصدی تخمین زده شده قبلی.

نرخ رشد سه ماهه از رشد 0.3 درصدی در سه ماهه سوم به دلیل انقباض 0.1 درصدی در دومین اقتصاد بزرگ فرانسه و انقباض 0.3 درصدی در سومین اقتصاد بزرگ ایتالیا، کاهش یافت. رشد در آلمان، بزرگترین اقتصاد منطقه یورو، راکد شد.

به گفته این تحلیلگر، حاشیه بانک های آلمانی در آینده نزدیک بهبود نخواهد یافت

یورواستات همچنین گزارش داد که اشتغال در منطقه یورو در سه ماهه آخر سال 2019 0.3 درصد نسبت به سه ماهه افزایش یافته است که 1.0 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند رشد سه ماهه 0.1 درصد و رشد سالانه 0.8 درصد را انتظار داشتند.

به طور جداگانه، یورواستات اعلام کرد که مازاد تجاری منطقه یورو با سایر نقاط جهان در دسامبر 23.1 میلیارد یورو بود که نسبت به 16.3 میلیارد یورو در سال گذشته افزایش یافته بود که در کل سال 2019 به 225.7 میلیارد رسید که از 194.6 میلیارد در سال 2018 افزایش یافته بود. .

با تعدیل فصلی، مازاد تجاری در دسامبر 22.2 میلیارد بود در حالی که صادرات 0.9 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و واردات 0.7 درصد کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید