تقریبا 20 درصد از شرکت های S&P 500 قبلاً به سرمایه گذاران در مورد تأثیر ویروس هشدار داده اند.


یک عابر پیاده با ماسک محافظ از مقابل یک فروشگاه بسته شرکت اپل عبور می کند. در شانگهای، چین، در روز چهارشنبه، 5 فوریه 2020.

تیلای شنگ | بلومبرگ | گتی ایماژ

تقریباً یک شرکت از هر پنج شرکت S&P 500 می‌گوید شیوع ویروس کرونا در چین بر درآمد یا سود آنها تأثیر می‌گذارد و تأکید می‌کند که انتظار می‌رود این بیماری تأثیر زیادی بر شرکت‌ها در سراسر جهان داشته باشد.

تجزیه و تحلیل CNBC از بیش از 180 رونوشت درآمد و سایر انتشارات شرکتی از ابتدای سال 2020، سطح بالایی از نگرانی را نشان داد.

در حالی که اکثر تیم‌های مدیریتی که نسبت به کاهش درآمد هشدار داده‌اند، گفته‌اند که انتظار هیچ تاثیری بر ارقام کل سال ندارند، بسیاری انتظار دارند که در سه ماهه اول این اتفاق بیفتد.

او گفت: «در حالی که پیش‌بینی تأثیر کامل ویروس کرونا بر تجارت ما دشوار است، ما انتظار داریم که دو ماه آینده بسیار چالش برانگیز باشد.» استی لادر مدیر عامل فابریزیو فردو. مصرف کنندگان چینی در بسیاری از شهرهای بزرگ در خانه می مانند و خرده فروشان فروشگاه ها را می بندند یا ساعات کاری را برای کمک به مهار شیوع ویروس محدود می کنند.

کشتی های رویال کارائیب اوایل این ماه گفت که انتظار می رود لغو پیشگیرانه 65 سنت سود کل سال به ازای هر سهم برای شرکت هزینه داشته باشد.

ریچارد فاین، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت، در 4 فوریه گفت: “متاسفانه، هیچ کس نمی داند که این شیوع چگونه توسعه می یابد و ما نمی دانیم که در نهایت چه تاثیری بر ما خواهد گذاشت.” ما همچنین انتظار داریم که روی رزروهای آینده در چین تأثیر بگذارد، به خصوص بلافاصله پس از بیماری، اما باز هم، ما فقط نمی‌دانیم.»

دیگران دوست دارند یک سیبگفت که آنها دامنه درآمدهای سه ماهه اول گسترده تر از حد معمول را برای در نظر گرفتن تأثیر بالقوه منتشر کردند.

تیم کوک، مدیرعامل این شرکت در ژانویه گفت: «بسیاری از فروشگاه‌هایی که باز مانده‌اند نیز ساعات کاری خود را کاهش داده‌اند. “ما اقدامات احتیاطی بیشتری انجام می دهیم و مرتباً فروشگاه های خود را تمیز می کنیم و برای کارمندان کنترل دما انجام می دهیم. اگرچه فروش ما در خود منطقه ووهان کم است، اما در چند روز گذشته ترافیک خرده فروشی در خارج از منطقه در سراسر کشور نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

تعداد قابل توجهی از مدیران S&P که CNBC آنها را در برآوردهای فعلی خود لحاظ نکرده است، در طول انتشار درآمد خود گفتند که هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا ویروس کرونا بر امور مالی در سه ماهه جاری تأثیر می گذارد یا خیر، اما قول دادند در صورت تغییر چشم انداز، سهامداران را به روز کنند. هفته های آینده برخی مانند مک دونالدبسته شدن مکان ها در چین را تایید کرد.

ممکن است نظرات بیشتری در راه باشد. سیصد و نود و دو جزء S&P 500 درآمدهای سه ماهه چهارم را از روز جمعه گزارش کردند.

در بالا لیست فعلی شرکت هایی است که هشدار داده اند.

تصحیح: مک دونالد درآمد خود را در 29 ژانویه گزارش داد. نسخه قبلی این داستان گفته بود که این شرکت هنوز گزارشی ارائه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید