تسلا برای احیای مشاغل خورشیدی و ذخیره سازی خود تحت فشار است


ایلان ماسک نمونه های اولیه سقف خورشیدی تسلا را در 28 اکتبر 2016 به نمایش گذاشت.

تسلا

حتی با رکورد سه ماهه چهارم برای مشاغل خورشیدی و ذخیره سازی، تسلا درآمد انرژی در سال 2019 پس از چندین دور اخراج که از سال گذشته آغاز شد، بیش از 24 میلیون دلار کاهش یافت.

این شرکت اکنون برای از سرگیری فعالیت خود تحت فشار است. تسلا در گزارش مالی سالانه خود در روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال افزایش تولید فتوولتائیک خورشیدی در کارخانه خود در بوفالو، نیویورک است.

در این بیانیه آمده است: «ما اخیراً با همکاری پاناسونیک تولید پنل های خورشیدی را در این مرکز آغاز کردیم.

ایلان ماسک، مدیرعامل کارخانه بوفالو، موسوم به Gigafactory 2، قرار است کارکنان خود را افزایش دهد. اگر تسلا نتواند 1460 نفر را در آوریل استخدام کند، باید 41.2 میلیون دلار جریمه به ایالت نیویورک بپردازد یا با معافیت مواجه خواهد شد. شهردار بوفالو به نقل از مقامات این شرکت گفت که این کارخانه در حال حاضر حدود 1100 کارمند دارد.

مالیات دهندگان امپایر استیت 959 میلیون دلار برای ساخت کارخانه تسلا، از جمله خرید تجهیزات، 209 میلیون دلار بیشتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت، هزینه کردند.

ماسک علاوه بر زمان آزمایشی خود در شمال ایالت نیویورک، با سهامداران تسلا نیز مبارزه می کند که در سال 2017 از این خودروساز به دلیل خرید 2.6 میلیارد دلاری SolarCity شکایت کردند. آنها می گویند این معامله هرگز نباید اتفاق می افتاد و آن را کمک مالی برای ماسک و پسرعموهایش لیندون و پیتر ریو می نامند که SolarCity را تأسیس کردند.

در زمان خرید، ماسک یکی از بنیانگذاران SolarCity و بزرگترین سهامدار آن بود. انتظار می رود که او در ماه مارس در دادگاه سلطنتی دلاور محاکمه شود.

تسلا در سپتامبر به رویترز گفت که این اتهامات “بر اساس ادعای وکلای شاکی است که به دنبال دریافت حقوق هستند و از سهامداران ما نمایندگی نمی کنند.”

از زمان خرید، انرژی خورشیدی یک تجارت نسبتا کوچک برای تسلا بوده است که تا حدی به دلیل تاخیر در تولید و چرخه توسعه طولانی‌تر از حد انتظار بوده است.

در مارس گذشته، ماسک اعلام کرد که سال 2019 “سال سقف خورشیدی” خواهد بود. اما حتی با وجود اینکه این شرکت راه‌های جدیدی را برای اجاره سیستم‌های خورشیدی به مشتریان ارائه می‌دهد و با نسخه جدیدی از کاشی‌های سقف خورشیدی شیشه‌ای که در سال گذشته اعلام شد، ذخیره انرژی خورشیدی و انرژی تنها ۶.۲ درصد از درآمد شرکت را در ۲۴، ۶ میلیارد در سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داده است.

تماشا کردن: ژن مانستر از Loup Ventures و کریگ اروین از Roth Capital در مورد تسلا بحث کردند

Gene Munster از Loup Ventures و Craig Irwin از Roth Capital در مورد پرونده خرس و گاو تسلا بحث می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید