تاثیر ویروس کرونا می‌تواند تولید کامیون‌های GM را مختل کند


یک کارمند از سنباده برای صاف کردن قاب فلزی یک وسیله نقلیه ورزشی (SUV) در خط تولید در کارخانه مونتاژ شرکت جنرال موتورز استفاده می کند. (GM) در آرلینگتون، تگزاس.

متیو بوش | بلومبرگ | گتی ایماژ

خودروسازانی که برای از سرگیری تولید در چین در بحبوحه شیوع ویروس کرونا تلاش می کنند، در تلاش هستند تا از تأثیر کمبود عرضه بر مشاغل در سایر نقاط جلوگیری کنند.

شرکت جنرال موتورز دیوید بارناس سخنگوی دیوید بارناس در بیانیه ای ایمیلی گفت که روز جمعه تایید کرد که از نزدیک بر زنجیره تامین کسب و کار بسیار سودآور تولید کامیون در آمریکای شمالی نظارت می کند. وی افزود که این خودروساز “در حال حاضر انتظار ندارد تاثیری بر تولید کامیون های سایز کامل داشته باشد.”

تری والنزوئلا، رئیس شعبه تگزاس کارگران یونایتد خودرو که شاسی‌بلندهای فول سایز جنرال موتورز را تولید می‌کند، روز جمعه به CNBC گفت که تولید ممکن است به دلیل مشکلات عرضه متوقف شود.

این اظهارات پس از گزارشی توسط The Detroit Bureau، یک سایت خبری صنعت آنلاین، که در آن رهبران اتحادیه در فلینت، میشیگان، نسبت به کمبود قطعات احتمالی در کارخانه خود، و همچنین یک کارخانه SUV در تگزاس و یک کارخانه کامیون دیگر در ایندیانا هشدار دادند. از ویروس کرونا . در یکی از پست‌های رسانه‌های اجتماعی که به نظر می‌رسد حذف شده است، می‌گوید کمبود قطعات، از جمله برنامه‌های استیکر، می‌تواند از اوایل این ماه آغاز شود، و اثرات آن زمانی که مشکلات در ماه مارس آشکار شود، گسترده‌تر خواهد شد.

بارناس گفت: ما به نظارت بر زنجیره تامین خود ادامه می دهیم و در تماس نزدیک با تامین کنندگان سطح یک خود هستیم تا خطرات تولید در آمریکای شمالی را کاهش دهیم.

خودروهایی که ممکن است تحت تأثیر تعطیلی کارخانه قرار بگیرند شامل وانت‌های شورولت سیلورادو و جی‌ام‌سی سیرا و همچنین شاسی‌بلندهای شورولت تاهو، شورولت سابربان، جی‌ام‌سی یوکان و کادیلاک اسکالید هستند.

جیم کرامر می گوید رهبران کسب و کار

روز جمعه، جنرال موتورز همچنین برنامه های خود را برای توقف تولید در یک کارخانه مونتاژ در کره جنوبی در هفته آینده به مدت دو روز به دلیل مشکلات عرضه ناشی از تعطیلی در چین تایید کرد. این شرکت گفت که به برنامه های اعلام شده قبلی برای بازگشایی 15 کارخانه مونتاژ خود در کشور به مدت دو هفته از روز شنبه ادامه خواهد داد.

جنرال موتورز به خودروسازان دیگری مانند موتور نیسان، هیوندای موتور/کیا موتورز و فیات کرایسلر به دلیل تعطیلی در سایر کشورها به دلیل مشکلات زنجیره تامین مانند کمبود قطعات یدکی.

فیات کرایسلر روز جمعه تایید کرد که قصد دارد کار در کارخانه خود در صربستان را به دلیل کمبود قطعات از چین به دلیل ویروس کرونا متوقف کند. این تعطیلی که اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد، اولین باری است که این خودروساز مجبور به تعطیلی یک کارخانه در اروپا به دلیل این ویروس شده است.

این شرکت در بیانیه ای ایمیلی گفت: “ما در حال تامین امنیت آینده این قطعات آسیب دیده هستیم و تولید در اواخر این ماه از سر گرفته خواهد شد.” ما انتظار نداریم که این تغییر در برنامه بر پیش بینی کل تولید ماه تاثیر بگذارد.

سخنگوی فیات کرایسلر از ارائه جزئیات بیشتر در مورد تعطیلی یا فعالیت های این شرکت در چین خودداری کرد، اما گفت که این شرکت به نظارت بر وضعیت ادامه می دهد. کارخانه فیات کرایسلر در Kragujevac صربستان، فیات 500L را تولید می کند، خودرویی که فروش آن در ایالات متحده کند بوده است.

فیات 500 لیتر

منبع: فیات کرایسلر

موتور فورد روز جمعه تایید کرد که در تلاش برای آماده سازی و افزایش کار در کارخانه های خود در چین است. این شرکت در یک برنامه چند سطحی، از اوایل این هفته شروع به راه اندازی مجدد چندین کارخانه مونتاژ در کشور کرد.

اندرسون چان، سخنگوی فورد روز جمعه گفت که هیچ عملیاتی در خارج از چین تحت تأثیر ویروس COVID-19 یا اختلالات زنجیره تامین قرار نگرفته است.

چان در ایمیلی نوشت: «در حال حاضر کارخانه‌های ما در خارج از چین طبق برنامه کار می‌کنند. ما وضعیت را از نزدیک زیر نظر داریم.»

به گفته چان، به کارمندان شرکت غیرتولیدی فورد در چین دستور داده شده است که تا 24 فوریه از خانه به کار خود ادامه دهند تا خطر سرایت را کاهش دهند.

هوندا موتورز روز جمعه گفت که انتظار می رود کارگران این شرکت در چین در 24 فوریه به سر کار بازگردند و پس از آن تولید در کارخانه های ووهان در 21 فوریه – هشت روز دیرتر از انتظار قبلی – از سر گرفته می شود.

خودروسازان دیگری مانند نیسان و موتور تویوتا انتظار می‌رود کارخانه‌ها در هفته جاری و آینده بازگشایی یا آماده راه‌اندازی مجدد شوند. تا روز جمعه، مقامات شرکت هیچ تغییری در این برنامه ها اعلام نکرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید