ایالات متحده در یک مناقشه طولانی مدت بر سر یارانه ها، تعرفه های هواپیماهای ساخت اروپا را افزایش می دهد


اریک کابانیس | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

دولت ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که تعرفه هواپیماهای وارداتی از اتحادیه اروپا را از 10 درصد به 15 درصد افزایش می دهد و فشار بر بروکسل را در یک مناقشه ترانس آتلانتیک که تقریباً 16 سال پیش بر سر یارانه هواپیماها می گذرد، افزایش می دهد.

نماینده تجاری ایالات متحده گفت که برای دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا در مورد این موضوع باز است، اما اگر اتحادیه اروپا تعرفه های خود را برای یک جفت اختلاف یارانه اعمال کند، ممکن است تجدید نظر کند.

در بیانیه ای که اواخر روز جمعه منتشر شد، USTR اعلام کرد که تغییرات جزئی در تعرفه های 25 درصدی پنیر، شراب و سایر محصولات غیرهوایی اتحادیه اروپا اعمال خواهد کرد، از جمله حذف آب آلو از فهرست. او همانطور که فکر می کرد ممکن است در ماه اکتبر انجام دهد، تعرفه روی این کالاها را افزایش نداد.

افزایش نرخ بلیت هواپیما از 18 مارس اجرایی می شود.

اقدام ایالات متحده در حالی صورت می گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، با توافق بر سر فاز 1 توافق تجاری با چین، چشم خود را به بازسازی روابط تجاری ایالات متحده و اتحادیه اروپا به ارزش بیش از یک تریلیون دلار معطوف کرده است و شبح یک جنگ تجاری بزرگ دیگر را افزایش می دهد. در جهان. اقتصاد در حال کند شدن است

نمایندگان اتحادیه اروپا گفتند که می خواهند با واشنگتن مذاکره کنند، اما مجبور به اطاعت نخواهند شد.

شرکت هواپیماسازی اروپایی ایرباس گفت این اقدام ایالات متحده به خطوط هوایی ایالات متحده که در حال حاضر با کمبود هواپیما مواجه هستند ضربه می زند و تلاش ها برای دستیابی به یک راه حل مذاکره با اتحادیه اروپا در یک مناقشه طولانی مدت را پیچیده می کند.

ایرباس گفت که به گفتگو با مشتریان آمریکایی برای “کاهش تاثیر تعرفه ها تا حد امکان” ادامه خواهد داد و امیدوار است USTR موضع خود را تغییر دهد، به ویژه با توجه به تهدید تعرفه های اتحادیه اروپا بر محصولات ایالات متحده در مورد خود در سازمان تجارت جهانی.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «تصمیم USTR بیانیه های متعدد خطوط هوایی ایالات متحده را نادیده می گیرد که بر این واقعیت تأکید می کنند که آنها – و خطوط هوایی ایالات متحده – در نهایت باید این تعرفه ها را بپردازند.

مقامات اتحادیه اروپا هنوز در مورد این خبر در روز جمعه اظهار نظر نکرده اند.

USTR در ماه دسامبر اعلام کرد که می تواند نرخ های تعرفه را تا 100 درصد افزایش دهد و به دنبال حکم WTO مبنی بر اینکه کمک اتحادیه اروپا به استارتاپ های ایرباس همچنان به صنعت هوافضای ایالات متحده آسیب می رساند، محصولات اتحادیه اروپا را مشمول تعرفه می کند.

در ماه اکتبر، سازمان تجارت جهانی به واشنگتن حق اعمال تعرفه بر 7.5 میلیارد دلار واردات سالانه اتحادیه اروپا را در پرونده ای علیه ایرباس اعطا کرد. واشنگتن سپس از 18 اکتبر تعرفه های 10 درصدی را بر اکثر هواپیماهای ایرباس ساخت اروپا و 25 درصد بر محصولات مختلف از پنیر گرفته تا زیتون و ویسکی تک مالت اعمال کرد.

بوئینگ گفت که با مقامات فدرال و ایالتی ایالات متحده همکاری می کند تا “به سرعت ایالات متحده را به انطباق کامل” با احکام WTO برساند.

اتحادیه اروپا و ایرباس می توانند این تعرفه ها را معکوس کنند، در نهایت به تعهدات قانونی خود عمل کنند، به این یارانه های غیرقانونی پایان دهند و خسارات وارده را ترمیم کنند. ما امیدواریم که آنها این کار را انجام دهند.” این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد.

عمده‌فروشان شراب و ارواح آمریکا (WSWA) گفت که به شدت با تعرفه‌های شراب و مشروبات الکلی منشأ اروپایی مخالف است و از مقامات تجاری ایالات متحده و اتحادیه اروپا خواست تا برای پایان دادن به مناقشه تجاری که باعث کاهش درآمد شده است، به توافق برسند.

یک مطالعه به سفارش این گروه تخمین زده است که تعرفه های ۲۵ درصدی اعمال شده در اکتبر می تواند منجر به از دست دادن نزدیک به ۳۶۰۰۰ شغل تولید الکل شود.

شورای مشروبات الکلی ایالات متحده گفت که تعرفه های متقابل بر مشروبات الکلی به مشاغل و مصرف کنندگان در دو سوی اقیانوس اطلس آسیب می رساند.

بر اساس این گزارش، داده های جدید دولت ایالات متحده نشان می دهد که صادرات مشروبات الکلی ایالات متحده به اتحادیه اروپا، بزرگترین بازار صادراتی آن، در سال 2019 نسبت به سال قبل 27 درصد کاهش یافته است، در حالی که صادرات جهانی ویسکی ایالات متحده در مدت مشابه 16 درصد کاهش یافته است.

این گروه گفت: «ما از هر دو طرف می‌خواهیم این اختلافات را حل و فصل کنند تا مصرف‌کنندگان بتوانند از #ToastsNotTariffs لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید