Stata در مقابل R – چه چیزی برای متخصصان علوم داده بهتر است؟


علم داده یک حوزه رو به رشد فناوری است که علم کامپیوتر را با آمار و جبر خطی ترکیب می کند. ابزارها و زبان‌های خاصی وجود دارند که در مورد پروژه‌های علم داده به وضوح بهتر از دیگران هستند. خواه خراش دادن داده ها از پایگاه های داده، تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده ها برای الگوها، یا اعمال قوانین آمار برای ایجاد تجسم داده ها، ابزارهایی هستند که متخصصان علم داده ترجیح می دهند. R و Stata دو زبان از این قبیل هستند و در این پست قصد داریم آنها را از دیدگاه یک متخصص علم داده با هم مقایسه کنیم.

اجازه دهید با معرفی زبان‌ها شروع کنیم.

R چیست؟

Stata در مقابل R - چه چیزی برای متخصصان علوم داده بهتر است؟

زبان برنامه نویسی R در دانشگاه اوکلند توسعه یافته است. نام خود را از حروف اول خالقان آن R Ihala و Robert Gentleman گرفته است. این زبان به عنوان زبانی برای محاسبات آماری طراحی شد و در سال 1995، ده سال پس از توسعه، برای استفاده عمومی منتشر شد.

در حال حاضر، 41 درصد از متخصصان داده تا حدی از R استفاده می کنند. طیف گسترده ای از کتابخانه ها را برای محاسبات آماری ارائه می دهد. ادغام آن با زبان های دیگر آسان است و دارای مجموعه ای از ویژگی های بصری است که بسیار مفید هستند.

Stata چیست؟

Stata در مقابل R - چه چیزی برای متخصصان علوم داده بهتر است؟

Stata یک بسته نرم افزاری آماری است که دارای مجموعه گسترده ای از ویژگی های آماری برای علم داده است. جامعه ای از مشارکت کنندگان در پشت این بسته نرم افزاری وجود دارد. دارای پشتیبانی خودکار چند هسته ای و سازگاری با پلتفرم های مختلف است.

Stata پایگاه کاربری مانند R، Python یا SQL ندارد. هنگامی که در مورد زبان های علم داده صحبت می کنیم، در لیست افتخارات قرار می گیرد. اما، از آنجایی که ویژگی‌های زیادی با R به اشتراک می‌گذارد و سر و صدای زیادی در مورد تبدیل شدن آن به زبانی برای بسیاری از متخصصان داده و آماردانان وجود دارد، این مقایسه Stata در مقابل R ضروری می‌شود.

دسته بندی آر Stata
سهولت یادگیری R یک زبان برنامه نویسی است، طبیعتاً اگر تجربه برنامه نویسی نداشته باشید، یادگیری آن سخت تر است. با منحنی یادگیری متوسط ​​​​اما منابع رایگان کافی همراه است. به عنوان یک بسته نرم افزاری، Stata بیشتر برنامه محور است و یادگیری آن آسان تر است. هر آمارشناس می تواند از آن استفاده کند.
هزینه R یک ابزار منبع باز است بنابراین به طور موثر رایگان است. مردم از سراسر جهان برای بهتر کردن آن به صورت رایگان تلاش می کنند، بنابراین شما آن را رایگان دریافت می کنید. Stata با هزینه 180 دلار برای هر کاربر در سال ارائه می شود.
به روز رسانی ها R به عنوان یک زبان به لطف جامعه در حال رشد متخصصانی که روی آن کار می کنند، به طور مداوم به روز می شود. Stata یک بار در سال به روز می شود و اگر کاربر دارای مجوز هستید می توانید به روز رسانی ها را دانلود کنید.
برنامه های کاربردی R یک زبان آماری توصیفی با پتانسیل فراوان برای تجزیه و تحلیل توصیفی و پیش بینی است. این می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل داده ها در دستان یک کاربر قدرتمند باشد. Stata یک ابزار مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی با رابط نقطه و کلیک است که به شما امکان می دهد مجموعه محدودی از وظایف را انجام دهید.

همچنین بخوانید – آیا والمارت Apple Pay دارد: به همه سؤالات پاسخ داده شده است

کاربردهای R و Stata

ما قبلا یک مقایسه سطحی بین R و Stata انجام داده ایم. اجازه دهید به برخی از کاربردهای هر دو ابزار برای مهر و موم کردن ایده نگاه کنیم.

کاربردهای R

R در درجه اول برای تجزیه و تحلیل داده های توصیفی استفاده می شود. می توانید از آن برای اندازه گیری تغییرپذیری، چولگی و تمایل مرکزی استفاده کنید.

این یک ابزار عالی برای کاوش و تجسم داده ها است. کتابخانه ggplot2 در R یکی از بهترین کتابخانه های تجسم داده ها در نظر گرفته می شود.

می توانید از R برای آزمون فرضیه استفاده کنید که یک روش ضروری برای ارزیابی مدل های آماری است.

علاوه بر این، قابلیت‌های R از تحلیل توصیفی فراتر رفته و به حوزه تحلیل پیش‌بینی گسترش می‌یابد. می توانید از R برای ایجاد مدل های پیش بینی و آموزش الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده کنید.

برنامه های Stata

برنامه های Stata

Stata یک ابزار ساده برای تجزیه و تحلیل آماری مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی است. به مهارت برنامه نویسی نیاز ندارد.

ویژگی هایی که می توانید از طریق رابط به آنها دسترسی داشته باشید عبارتند از

  • مدیریت اطلاعات
  • تحلیل آماری
  • تحلیل داده ها
  • تجسم داده ها

دارای تعدادی ویژگی است که از طریق خطوط فرمان قابل دسترسی است، توسعه دهندگان می توانند از این ویژگی ها استفاده کنند.

این به شما امکان می دهد یک نمایش گرافیکی پیشرفته از داده ها ایجاد کنید و به راحتی می توانید بینش را از مجموعه داده های بزرگ ترسیم کنید. و از طیف وسیعی از فرمت های رسانه پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد نمودارهای ایجاد شده با ابزارهای دیگر را ویرایش کنید.

همچنین بخوانید – آیا ارزش توسعه نرم افزار در پایتون در سال 2022 را دارد؟

خط پایین

همانطور که می توانید درک کنید، اگرچه R و Stata هر دو به عنوان ابزاری برای تجزیه و تحلیل آماری در نظر گرفته می شوند، اما از نظر کاربرد و استفاده بسیار از هم فاصله دارند. یکی زبانی است که قادر به تحلیل توصیفی و پیش بینی است. مورد دیگر یک مجموعه کاربردی برای تحلیل و نمایش آماری است.

این ابزارها زمینه های مشترکی در فضای تجسم داده ها دارند، اما در آنجا نیز، برنامه ها متفاوت هستند. در واقع، هر دو ابزار برای انواع مختلف کاربران در نظر گرفته شده است.

R یک ابزار عالی برای تحلیلگران داده و مهندسان یادگیری ماشینی است که دوست دارند با کد بازی کنند. Stata بیشتر برای آماردانانی مناسب است که دوست ندارند دست خود را با برنامه نویسی کثیف کنند.


دیدگاهتان را بنویسید