وزیر خارجه چین در تماس تلفنی نادر با وزیر خارجه اوکراین خواستار گفتگوهای صلح بین روسیه و اوکراین شد.


وزیر امور خارجه چین، کوین گانگ، عکس: با حسن نیت از fmprc.gov.cn

رویترز: یک دیپلمات ارشد چینی گفت: چین امیدوار است روسیه و اوکراین مذاکرات صلح انجام دهند

پکن (رویترز) – دیپلمات ارشد چینی، چین گانگ روز پنجشنبه در تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود گفت که چین نگران تشدید جنگ در اوکراین است و امیدوار است مسکو و کیف مذاکرات صلح انجام دهند.

چین که از محکوم کردن روسیه به دلیل حمله به اوکراین خودداری کرده است، در مقاله 12 ماده ای خود درباره “حل سیاسی بحران اوکراین” از هر دو طرف خواسته است تا با کاهش تدریجی تنش منجر به آتش بس جامع موافقت کنند.

این طرح که با استقبال گرم دو طرف مواجه شد، خواستار حفاظت از غیرنظامیان و احترام به حاکمیت یکدیگر بود.

ادامه مطلب ….

ویرایشگر WNU: میانجیگری چین برای یک توافق صلح آسان نخواهد بود… آیا چین می‌تواند میانجی‌گر صلح بین روسیه و اوکراین باشد؟ (رویترز). هم روسیه و هم اوکراین در درجه اول روی دستیابی به اهداف خود در میدان نبرد متمرکز هستند، اما من همچنین معتقدم چین از این موضوع آگاه است.

پس چرا فشار دیپلماتیک چین؟

آنچه من می بینم این است که پکن خود را به عنوان واسطه ای قرار می دهد که یک طرف تصمیم می گیرد که متوقف کردن و/یا پایان دادن به درگیری به نفع آنهاست. چین بازی طولانی را انجام می دهد و آنها شرط می بندند که تا پایان سال از آنها خواسته شود که نقش مهم دلال را ایفا کنند. آنها تنها یکی از معدود کشورهای جهان هستند که خواستار گفتگوهای صلح هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا این بحث ادامه یابد.

به روز رسانی: ایالات متحده به دقت آنچه را که چین در این مناقشه انجام می دهد دنبال می کند. به همین دلیل است که وقتی دیروز این گزارش را خواندم تعجب نکردم که در همان روزی که چین بانگ وزیر امور خارجه چین با همتای خود در اوکراین تماس گرفت، وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز با وزیر خارجه اوکراین دیمیترو کولبا تماس تلفنی داشت. نمایندگان ارشد چین و ایالات متحده با وزیر خارجه اوکراین در مورد چشم انداز جنگ صحبت می کنند (SCMP).

در حال حاضر به نفع ایالات متحده نیست که شاهد توقف این جنگ با آتش بس و/یا توافق برای پایان/تجمیع درگیری باشد. و مطمئناً به نفع کاخ سفید نیست که چین را به عنوان نیروی محرکه برای پایان دادن به آن ببیند.

وزیر خارجه چین در تماس تلفنی نادر با وزیر خارجه اوکراین خواستار گفتگوهای صلح بین روسیه و اوکراین شد.

وزیر خارجه چین در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه اوکراین به گفتگو درباره بحران ابراز امیدواری کرد – گلوبال تایمز (چین)

وزیر خارجه چین در تماسی نادر با همتای اوکراینی – AP

ایندیپندنت – وزیر خارجه چین پیش از سفر شی جینپینگ به مسکو، تماسی نادر با همتای اوکراینی خود برقرار می کند

وزیر امور خارجه چین در تماسی نادر – الجزیره – خواستار حل جنگ اوکراین شد


دیدگاهتان را بنویسید