همه آنچه باید درباره کتابخانه tqdm در پایتون بدانید


احتمالاً از چیستی کتابخانه های پایتون آگاه هستید. آنها بسته های کدی هستند که می توانند بارها و بارها برای دستیابی به اهداف مشابه مورد استفاده قرار گیرند. کتابخانه‌ها شامل ماژول‌هایی هستند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند بدون برنامه‌نویسی گسترده، عملکردها را معرفی کنند. tqdm در پایتون یکی از این کتابخانه ها است. در این پست می آموزیم که tqdm چیست، چگونه می توانید از پکیج tqdm برای پایتون استفاده کنید، چگونه می توانید آن را نصب کنید و چه چیز دیگری. جدای از آن، نحوه استفاده از ماژول ()tqdm_notebook و تفاوت آن را نیز یاد خواهیم گرفت.

tqdm () در پایتون چیست؟

tqdm یک کتابخانه خارجی پایتون است که برای ایجاد نوارهای پیشرفت استفاده می شود. میله‌های پیشرفت، میله‌های مستطیلی هستند که با حرکت فرآیند به سمت تکمیل پر می‌شوند. به عنوان مثال، همه ما شاهد پر شدن میله‌ها از آب سبز بوده‌ایم که چیزی را از اینترنت دانلود می‌کنیم، برنامه‌ای را نصب می‌کنیم یا داده‌ها را از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌کنیم.

اصطلاح tqdm از کلمه عربی تقادوم به معنای پیشرفت گرفته شده است. بنابراین، شما این ایده را دریافت می کنید که این کتابخانه به طور خاص برای کمک به توسعه دهندگان در ایجاد نوارهای پیشرفت طراحی شده است. برای ایجاد یک نوار پیشرفت هوشمند در پایتون، می‌توانید ماژول tqdm() را در اطراف هر تکراری بپیچید. tqdm (تکرارپذیر).

چگونه از نوارهای پیشرفت tqdm استفاده می شود؟

استفاده از پایتون برای فرآیندهایی مانند خراش دادن داده ها و آموزش ماژول های یادگیری ماشینی، اغلب در مورد اجرای حلقه های بیش از حد بزرگ در پشت صحنه و خراش دادن از طریق مجموعه داده های عظیم است. فرآیندها ممکن است زمان زیادی طول بکشد و هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا هسته اصلا کار می کند وجود ندارد. اینجاست که نوارهای پیشرفت وارد می شوند.

می توانید از نوار پیشرفت استفاده کنید

  • نظارت بر پیشرفت یک فرآیند از طریق نمایش بصری
  • تعیین کنید که آیا این فرآیند اصلاً کار می کند یا خیر
  • زمان تخمینی تکمیل را دریافت کنید

چگونه tqdm را در پایتون نصب کنیم؟

برای نصب کتابخانه های tqdm و time، Jupiter Notebook خود را باز کرده و وارد شوید

!pip نصب tqdm

زمان نصب !pip

سپس، کرنل را مجددا راه اندازی کنید تا مراحل نصب کامل شود. پس از آن، باید کتابخانه های tqdm و زمانی را که به تازگی نصب کرده اید، وارد کنید

از واردات tqdm tqdm

زمان واردات

استفاده از tqdm() در پایتون با حلقه for

ما می توانیم از tqdm() با یک حلقه for استفاده کنیم که در آن کد پس از هر تکرار با تاخیر از پیش تعیین شده اجرا می شود. وقتی تمام تکرارها انجام شد، نوار پیشرفت به 100٪ می رسد. همچنین می توانیم توضیحاتی را به عنوان پیشوند به نوار پیشرفت اضافه کنیم. بیایید ببینیم چگونه انجام می شود.

برای ایجاد یک نوار پیشرفت برای 30 تکرار، وارد کنید

برای i در tq (محدوده (30)):

time.sleep (0.5)

در کد بالا، i مقادیر بین 0 تا 29 را در طول هر تکرار نشان می دهد. این کد همچنین به این معنی است که سیستم بین اجرای دو تکرار به مدت 0.5 ثانیه می‌خوابد. کد اجرا شده یک نوار پیشرفت به همراه تعداد کل تکرارها (در این مورد 30/30) و زمان سپری شده در طول هر تکرار به شما می دهد.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، فقط با کمی تغییر کد می‌توانید یک توضیح را به عنوان پیشوند به نوار پیشرفت اضافه کنید:

از واردات tqdm tqdm

زمان واردات

برای i در tqdm (محدوده (30)، desc = ‘tqdm() نوار پیشرفت’):

time.sleep (0.5)

در این حالت، پیشوند نوار پیشرفت توسط نوار پیشرفت () tqdm

()tqdm_notebook چگونه کار می کند؟

tqdm_notebook() کمی متفاوت از tqdm() کار می کند. اولی یک نوار پیشرفت با کد رنگی می دهد. ()tqdm_notebook دارای سه رنگ پیش‌فرض است: آبی برای نشان دادن اینکه فرآیند در حال انجام است، سبز برای نشان دادن تکمیل فرآیند و قرمز برای نشان دادن توقف، توقف یا لغو فرآیند در نیمه راه.

کد استفاده از tqdm_notebook بسیار شبیه به tqdm() است. برای همان حلقه ای که قبلاً به عنوان مثال استفاده کردیم، کد موجود در ()tqdm_notebook خواهد بود

از واردات tqdm.notebook tqdm_notebook

زمان واردات

برای i در tqdm_notebook (range(30)):

time.sleep (0.5)

کد اجرا شده یک نوار آبی متحرک را در حین انجام تکرارها و یک نوار سبز پایدار را پس از تکمیل فرآیند نشان می دهد.

تفاوت استفاده از tqdm_notebook() با استفاده از tqdm()

ما قبلاً در مورد افزودن رنگ ها در tqdm_notebook بحث کرده ایم، اما چیز دیگری نیز وجود دارد.

در tqdm() هر تکرار یک حلقه با یک نوار پیشرفت جداگانه نشان داده می شود. در tqdm_notebook() شما فقط یک نوار پیشرفت برای هر حلقه دریافت می کنید. این کار نوارهای پیشرفت را بصری تر می کند و تخمین زمان تکمیل را برای شما آسان تر می کند.

آیا از tqdm برای آموزش الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده می شود؟

بله، ماژول‌های tqdm و tqdm_notebook به طور فعال در یادگیری ماشین استفاده می‌شوند. این به شما امکان می‌دهد نوارهای پیشرفت ایجاد کنید و آن را برای ردیابی معیارهای خاصی در حین اجرای آزمایش‌های یادگیری ماشینی پیکربندی کنید.

یک جمع بندی سریع

tqdm یک کتابخانه خارجی است که می توانید در پایتون برای ایجاد و پیکربندی نوارهای پیشرفت استفاده کنید. همچنین می توانید آن را با کتابخانه Pandas ادغام کنید تا نوارهای پیشرفت را به پروژه های علم داده خود اضافه کنید.

مفید است زیرا الف) خوب به نظر می رسد ب) نمایش بصری موثری از پیشرفت به شما می دهد ج) به شما کمک می کند زمان تکمیل را به طور کاملاً دقیق تخمین بزنید.

ماژول ()tqdm_notebook برای ایجاد نوارهای پیشرفت با کد رنگی استفاده می شود. ما با رنگ های پیش فرض – آبی، قرمز و سبز – در نوار پیشرفت ()tqdm_notebook کاملاً آشنا هستیم. استفاده و تفسیر آنها نسبت به ماژول ()tqdm کمی ساده تر است.

شما می توانید ماژول های tqdm را به راحتی با استفاده از قالب tqdm (تکرارپذیر) در اطراف هر تکرار بپیچید. این یک ابزار آسان برای استفاده و موثر برای طیف وسیعی از وظایف، از خراش دادن داده ها تا طراحی شبکه های عصبی است.

نتیجه گیری

پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌هایی است که تاکنون وجود داشته است، عمدتاً به دلیل کتابخانه‌هایش. موارد بسیار کمی وجود دارد که برای آنها کتابخانه پایتون وجود ندارد. بهترین بخش این است که شما می توانید با یک دستور pip ساده به اکثر آنها دسترسی داشته باشید. tqdm تنها یکی از این کتابخانه هاست که توسعه دهندگان به وفور از آن استفاده می کنند. ثابت می کند که در بسیاری از موقعیت های مختلف مفید است. تبریک می گویم، اکنون می دانید که چگونه از آن استفاده کنید.


دیدگاهتان را بنویسید