موضع ناتو در جنگ اوکراین چیست؟


DNYUZ/نیویورک تایمز: موشک‌ها برای لهستان سؤالاتی را درباره موضع ناتو در جنگ اوکراین ایجاد می‌کنند

ورشو – وقتی هفته گذشته یک موشک به روستای لهستانی در فاصله چند مایلی اوکراین اصابت کرد و دو نفر از ساکنان محلی را کشت، ترس از حمله روسیه به یک کشور ناتو و تهدید آتش سوزی جهانی بالا گرفت – تا اینکه معلوم شد احتمالاً یک اوکراینی سرکش بوده است. موشک پدافند هوایی که به طور تصادفی در لهستان سقوط کرده بود.

با این حال، زمانی که لهستان اعلام کرد که پیشنهاد آلمان برای سیستم های پدافند هوایی پاتریوت را پذیرفته و آنها را “نزدیک مرز” با اوکراین مستقر خواهد کرد، این وضعیت همچنان پرخطر باقی مانده است، مورد توجه قرار گرفت. لهستان، مانند ایالات متحده، از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه، حمایت ثابتی از اوکراین ارائه کرده است، و تسلیحات و حمایت های دیپلماتیک تزلزل ناپذیر ارائه می کند، اما تمایلی به وارد شدن به جنگ با مسکو ندارد.

ادامه مطلب ….

ویرایشگر WNU: من فکر می کنم که ناتو موضع خود را در مورد جنگ روسیه و اوکراین بسیار واضح اعلام کرده است. آنها کاملا متعهد هستند که مطمئن شوند اوکراین در شکست دادن ارتش روسیه موفق است. این استقرار موشک های پاتریوت تنها نمونه دیگری از خزش ماموریت است، البته اکنون با سرعتی شتاب یافته.

در مورد اینکه روسیه موضع ناتو در قبال جنگ را چگونه می بیند. دیدگاه این است که ناتو در حال حاضر در یک جنگ اعلام نشده علیه روسیه است.


دیدگاهتان را بنویسید