آیا می توانید در مورد ترموستاتی که بیش از حد گرم می شود کاری انجام دهید؟


چگونه خانه خود را در دمای راحت نگه دارید؟ چندین جایگزین مدرن برای شماره گیری دمای سنتی وجود دارد، مانند نمایشگرهای دیجیتال و دستگاه های تلفن همراه. در اصل، همه آنها فقط ترموستات های مختلفی هستند. در مجموع، کنترل های یک سیستم گرمایشی به نام ترموستات رادیاتور. از ترموستات می توان برای نگهداری یک اتاق یا دیگ در دمای از پیش تعیین شده استفاده کرد. هنگامی که دمای داخل خانه به زیر نقطه تنظیم ترموستات می رسد، سیستم گرمایشی به طور خودکار روشن می شود. وقتی حس کرد که فضای داخلی به دمای تنظیم شده رسیده است، ترموستات گرما را قطع می کند.

ویژگی های تکمیلی زیر و گزینه های سفارشی سازی در این چارچوب تعبیه شده است:

  • برای برخی از ترموستات ها، نه سیم کشی لازم است و نه باتری.
  • دیگ دارای اتصالات فیزیکی مستقیم به اجزای دیگر است.
  • اگر ترموستات قابل برنامه ریزی دارید، می توانید سیستم گرمایش را طوری تنظیم کنید که در زمان های خاص روشن و خاموش شود.
  • وقتی تغییری در روال شما تشخیص داده می‌شود، یک ترموستات هوشمند ممکن است تنظیمات مناسب را به‌طور خودکار انجام دهد.

فقط چند نوع ترموستات متمایز وجود دارد؟

انواع مختلفی از ترموستات ها برای رفع نیازهای خانه ها و افراد مختلف در دسترس هستند. ترموستات های دیجیتال و مکانیکی دو نوع رایج هستند. تعدادی تمایز کلیدی بین این دو وجود دارد. در نتیجه، ترموستات های الکترونیکی یا دیجیتالی به جای استثنا در حال تبدیل شدن به یک هنجار هستند. اجزای اصلی ترموستات‌های دیجیتال باعث می‌شود که آن‌ها به سرعت نسبت به تغییرات دمای داخل واکنش نشان دهند و دقت بالایی داشته باشند. شبکه‌ای از حسگرهای الکترونیکی دمای داخل را نگه می‌دارد و این داده‌ها را به ترموستات رادیاتور ارسال می‌کند تا بتواند تنظیمات دقیقی را انجام دهد تا دما را در درجه‌ای دقیق از جایی که باید باشد حفظ کند.

در مقابل، دما با حرکت دو صفحه فلزی در یک ترموستات مکانیکی کنترل می شود. آنها با هم یک نوار دو فلزی را تشکیل می دهند که در سنسور ترموستات استفاده می شود. مدارهای الکترونیکی را می توان برای تنظیم سیستم گرمایش خانه با حس انبساط حرارتی و انقباض فلزات برنامه ریزی کرد. ترموستات رادیاتور این اطلاعات را در نظر می گیرد و در صورت نیاز تنظیم می کند. یک ترموستات دو فلزی می تواند تا پنج درجه از دمای مورد نظر خاموش باشد، بنابراین این را در نظر داشته باشید. از طرف دیگر ترموستات های مکانیکی به دلیل هزینه کم و سهولت استفاده از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

ترموستات هوشمند چگونه کار می کند: توضیح

ترموستات ها در ساختمان ها نصب می شوند و برای تنظیم آب و هوای داخل با نشان دادن زمان روشن شدن سیستم HVAC استفاده می شوند. در ترموستات‌های آنالوگ قدیمی‌تر، از اهرم برای چرخاندن یک سیم‌پیچ استفاده می‌شود که به نوبه خود یک کلید جیوه را راه‌اندازی می‌کند. جیوه به عنوان یک ماده رسانا عمل می کند، بنابراین وقتی در یک کوره وجود دارد، رله ای را فعال می کند که منبع گرما و فن خروجی را به کار می اندازد. سنسور جیوه در دماسنج زمانی که دمای اتاق به یک سطح از پیش تعیین شده برسد به عقب برمی گردد و مدار را قطع می کند و بخاری را خاموش می کند.

تمام ترموستات های دیجیتال امروزه دستگاه های الکترونیکی هستند که از ترمیستور برای تعیین دمای محیط استفاده می کنند. ترمیستورها مقاومت های الکتریکی حساس به دما هستند. میکروکنترلر داخلی یک ترموستات دیجیتال مقاومت دستگاه را برای تعیین دمای واقعی اتاق می خواند.

ترموستات های دیجیتال نسبت به مدل های سنتی انعطاف پذیرتر هستند زیرا ممکن است در هر زمانی برنامه ریزی شوند. برخی از برنامه های متداول شامل گرم کردن خانه به مدت دو ساعت در حالی که همه برای روز آماده می شوند، چهار ساعت زمانی که همه در عصر هستند و هشت ساعت زمانی که همه در صبح زود می خوابند، هستند. ممکن است با حفظ نکردن گرمایش در سطح راحت در حالی که کسی در اطراف نیست، در مصرف انرژی ماهانه صرفه جویی کرد.

ترموستات های دیجیتال با اتصال WiFi به عنوان “ترموستات هوشمند” شناخته می شوند و امکان تنظیم دما از راه دور را فراهم می کنند. دمای ترموستات را می توان با دانلود اپلیکیشن سازنده در هر نقطه از جهان تغییر داد. اطلاعاتی مانند دمای مورد نظر و سرعت فن به هوشمند ارسال می شود ترموستات رادیاتور از طریق اپلیکیشن موبایل و ترموستات، سیگنال هایی را به سیستم HVAC ارسال می کند تا اجزای مناسب را درگیر کند. اتصال ترموستات هوشمند به بلندگوی هوشمند شما را قادر می سازد تا برنامه ای تنظیم کنید و فقط با صدای صدای خود تنظیمات دما را انجام دهید.

هر چند وقت یکبار باید ترموستات را عوض کرد؟

تعویض ترموستات باید در صورت امکان همزمان با ارتقاء سیستم HVAC ترتیب داده شود. به همین دلیل، همزمان با ارتقای سیستم HVAC، باید یک ترموستات جدید نصب شود. بنابراین حتی اگر سیستم خود را با قطعاتی که خارج از محدوده کنترل ترموستات شما هستند ارتقا دهید، نیازی به تعویض آن نخواهید داشت.

نتیجه

درست مانند زمانی که تلویزیون یا رایانه خود را ارتقا می دهید، ترموستات رادیاتور شما در نهایت باید تعویض شود. ترموستات ها با افزایش سن خراب می شوند و به همان شیوه ای که سیستم های HVAC قدیمی تر انجام می دهند، فرسوده می شوند. وقتی ظرفیت ترموستات برای تعیین دقیق دما به خطر بیفتد، کارایی آن کاهش می یابد. “منطقه مرده” یک ترموستات، محدوده دمایی که دستگاه در خارج از آن کار نمی کند، با گذشت زمان افزایش می یابد. این مشکلات بسیار ناخوشایند هستند و ممکن است منجر به هزینه های ماهانه گرمایش و سرمایش بیشتر شوند. تعویض ترموستات فرسوده یک اقدام مقرون به صرفه است که می توانید برای افزایش عمر سیستم گرمایش خانه خود انجام دهید.


دیدگاهتان را بنویسید